.

.

Нурисон Козумел Внатрешен Надворешен Обичен Геометриски Светло Сив 2'2 7'6 Област Килим

Нурисон Козумел Внатрешен Надворешен Обичен Геометриски Светло Сив 2'2 7'6 Област Килим

DEN 2.33
Износ

Дали килимот доволно цврст и за внатрешна и за надворешна употреба може да биде и шик и привлечен? Сигурно, ако е Од Колекцијата Козумел. Овие издржливи и отпорни на избледување теписи се идеални за секојдневен начин на живот и работат исто толку добро на покриени локации на отворено, како што се двор или трем, како што тоа го прават во вашата дневна соба, семејна соба или друго омилено место. Се одликува со нивниот куп со висока ниска јамка, килимите Од областа Козумел земаат визуелен знак од рачно врежани килими, но се лесно достапни и дизајнирани да издржат абење. Оваа современа колекција се движи од линеарни и геометриски до светкави цветови-сето тоа подобрено со димензионален куп во најпосакуваните неутрални тонови на денешницата. Украсувањето е лесно (и забавно!) со обичниот шик на текстуралниот Козумел, моќта се наѕираше во модерните поли-влакна. Додадете малку квалитет на ѕвездата во вашиот стил на украсување со овој елегантно дезениран тепих од областа Од Колекцијата Козумел! Неговиот комплексен линеарен дизајн создава пријатен модел на испреплетени ѕвезди. Купот со висока ниска јамка со неверојатна димензионалност е супер-шик, но сепак секојдневен изглед. Моќ-се појави високо-ниска јамка куп во модерна, ниско-барака влакна. Надворешниот килим може да се исчисти со црево за лесно секојдневно живеење. Современ дизајн во разноврсна неутрална сива боја. Поради деталната конструкција на нашите килими, и рачно изработени и машински изработени, големини може да варираат до три инчи во ширина или должина. Килим рампа препорачува.

R

Им се допаѓа и на купувачите