.

.

Џајпур Лиза Рачно Изработени Апстрактни Сиви Беж Област Килим

Џајпур Лиза Рачно Изработени Апстрактни Сиви Беж Област Килим

DEN 2.67
Износ

Елегантните и модернизирани дизајни на колекцијата Женевиев имаат извонредно рачно разбојно жакард ткаење со неверојатна текстура. Тепихот Лизеа може да се пофали со потресен, рачно врежан мотив во земјена сива и беж боја. Мешавина од волна и мека вискоза дава димензија и длабочина на овој рачно ткаен килим. Рачно Изработен Квалитет : раката се наѕираше од занаетчиите Во Индија за забележителна издржливост и квалитет. Сјајна Издржливост : изработена од 70% вискоза и 30% волна за треперлива издржливост. Жакард Ткаат : текстура куп за димензија и длабочина.

R

Им се допаѓа и на купувачите