.

.

Чаршав за живеење на град и земја

Чаршав за живеење на град и земја

DEN 303.20
Износ

Освежете го изгледот на вашата трпезариска маса со едноставен, но елегантен изглед на градот и земјата што живеат сор. Написот е дизајниран во текстурирана, исцедена, ткаена ткаенина што е направена со 100 проценти полиестер. Тој нуди случајно разнишан изглед на постелнина по прифатлива цена. Ткаенината со катјонски обоени е мека на допир и нуди долготрајна боја на боја и намалено миење на избледување по миењето, така што вашиот чаршав трае со годините што доаѓаат. Овој град и земја што живеат чаршафи со чаршави со мерила ширина од 60 инчи ширина од 120 инчи и опуштениот, класичен изглед спарен со издржливоста на чаршавот го прави совршена позадина и за формалните поставки за вечера и за секојдневното јадење. Висококвалитетната ткаенина е отпорна на вода и отпорен на дамки и ја штити вашата маса од излевање и распрскувачи. Едноставно избришете ги течните излева чиста. За какви било дамки од храна или пијалоци што не ги бришат чистите, нема потреба да се грижите - еднократното чаршав за лесна грижа е машината што може да се пее. Измијте го чаршавот на ладна вода на нежен циклус и исушете го суво. Доколку е потребно, користете ладно железо за да ги отстраните набори и брчките. Измешајте и совпаѓајте ги чаршавите за собранија на Сомерс и координираат салфетки, плакати и тркачи од колекцијата „Таун и земја“ кои живеат Сомерс за да создадете комплетен, ажуриран изглед за вашиот таблет. Постелнината со чаршафи и координативните постелнина се достапни во најразлични бои и големини за да можете да изберете текстил за најдобро да одговараат на вашиот декор : мока, кларет, црна, тексас, природна и корална. Покријте ја вашата трпезариска маса со шик и резолуција на постелнина без висока цена со тоа што градот и земјата што живеат сомер со чаршафи и дополнителни постелнина од колекцијата Сомерс, секоја се продава одделно. Направено во Кина. Отпорен на дамки и вода - направена со текстурирана ткаенина која е отпорна на вода, отпорна на дамки и отпорна на избледени за долготрајна употреба . формално и секојдневно јадење - нуди модерен, текстуриран и слаб изглед на постелнина без висока цена. Совршено е и за секојдневно јадење и за формални оброци . Големина и боја - овој чаршав со чаршафи во Claret Red мери 60 "W x 120" L . Совршено за секој декор - таванот на Сомерс е достапен во најразлични модерни нијанси и различни големини Така, можете да изберете предмети што најдобро одговараат на вашиот декор . Лесна грижа - чаршавот е машина што може да се мие за лесна нега.

R

Им се допаѓа и на купувачите