.

.

Трговска марка ликовна уметност „Зајдисонце гребен“ платно уметност од Пјер Леклерк, бел мат, дрвена рамка

Трговска марка ликовна уметност „Зајдисонце гребен“ платно уметност од Пјер Леклерк, бел мат, дрвена рамка

DEN 3.33
Износ

Уметник : Пјер Леклерскубјект : Пејсови на пејзаж : Современа трговска марка ликовна уметност „Зајдисонце Риф“ Арт од Пјер Леклерк, Бела мат, Вуд рамка : Уметник : Пјер Леклерц. Тема : пејзажи. Стил : современ. Тип на производ : Рамка од дрво, бела матка, акрилик. Ова подготвено да се обеси, Matted Rramed Art Piece има тесен гребен што води во магливите води на зајдисонце. Печатење на giclee под акрилик во рамка од дрво. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матично и доаѓа во рамка од дрво. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

R

Им се допаѓа и на купувачите