.

.

Кејт И Лорел Силви Сина Риба Линокат Печатење Врамена Платно Ѕид Уметност Од Џулијана Лазерини, Греј

Кејт И Лорел Силви Сина Риба Линокат Печатење Врамена Платно Ѕид Уметност Од Џулијана Лазерини, Греј

DEN 1055.84
Износ

Уметникот, Џулијани Лазерини, прикажува прекрасна животинска сцена со мало училиште со сини риби во фантастичен современ дизајн во овој платнен принт со наслов"Риби Сини " Печатени и врамени во САД Во Ваунаки, Висконсин, оваа врамена пловечка платнена уметност ќе биде задоволство да се погледне секој ден во вашата дневна соба, спална соба, расадник или која било просторија во домот. Отпечатено на платно завиткано во галерија, има две закачалки веќе прикачени на МДФ во боја на природно дрво назад за лесен ѕиден дисплеј. Надворешните димензии се високи 24 инчи на 18 инчи широки на 1,6 инчи длабоки. Биографија на уметникот : ЏУЛИЈАНА ЛАЗЕРИНИ од Обединетото Кралство Џулијана Лазерини е уметник и графичар со седиште во Јорк, ВЕЛИКА британија. Џулијана се инспирирала за време на нејзиното детство кога голем дел од своето време поминало во студиото на нејзиниот татко во Тоскана. Природата доминира во нејзините отпечатоци од линокат, со елени, зајаци и птици кои се наоѓаат покрај викендичките Во Јоркшир, средновековните ѕидини На Јорк и ридовите На Тоскана, често со апстрактен квалитет. Џулијана Се стекна Со Мајстор На Уметноста од Стагио Стагио Стаги Иституто Д ' Арте Во Пјетрасанта и студираше уште четири години во сликарството На Академијата Ди Бел Арти Во Карара. Чудесната боја на овие сини риби на остра бела позадина ја сочинуваат оваа прекрасна сцена со линокат отпечатена на врамено платно завиткано во галерија. Име на печатење : "Риби Сини" Од Џулијана Лазерини. Метални закачалки за пили доаѓаат прикачени на вметнатиот мдф назад за лесен ѕид. Рамката е лесен материјал со димензии на екранот од 24 инчи висок х 18 инчи широк и 1,6 инчи длабок. Галеријата завиткана платно е отпечатена и врамена во Ваунаки, Висконсин, САД од домашни и увезени делови. Уметничко печатење на платно од администрација 2019 Џулијана лазерини.

R

Им се допаѓа и на купувачите