.

.

Замена ТИК 20-12693-00-Патнички Странични Фарови За 12-Хјундаи Акцент

Замена ТИК 20-12693-00-Патнички Странични Фарови За 12-Хјундаи Акцент

DEN 1073.12
Износ

Поради прецизниот дизајн и строгите стандарди за контрола на квалитетот, светилките за замена НА TYC ги исполнуваат прописите ЗА SAE/DOT И се усогласени СО FMVSS 108. Секоја светилка за замена НА ТИК е произведена со слични пластични материјали како оригиналната опрема и се подложува на ригорозно тестирање за да се обезбеди безбедно во текот на денот и ноќта. Светилките на вашето возило се суштински дел од безбедносните карактеристики на вашето возило и може да значат разлика помеѓу влегување или избегнување несреќа.Ое-споредлив ремен (без конектор за "пигтаил") за инсталација без проблеми-споредливите одредби за монтирање обезбедуваат пад на прецизните фитментригорни и забрзани тестови за возење велосипед за да се обезбеди квалитет и издржливост на услугата на производот специјалната обвивка на површината на објективот спречува замаглување и избледување обезбедувајќи соодветно осветлување и оперативна безбедностисполнете ги или надминете ги стандардите ЗА ТОЧКА/САЕ со посебно внимание за фотометриска и безбедност замена НА усогласеност tyc 20-12693-00-9 патнички странични фарови за 12-14 хјундаи акцент одговара изберете : 2012-2014 хјундаи акцент и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите.

R

Им се допаѓа и на купувачите