.

.

Гери ВЕБСТЕР,Бен - Гери Малиган Се Сретна Со Бен Вебстер-Винил

Гери ВЕБСТЕР,Бен - Гери Малиган Се Сретна Со Бен Вебстер-Винил

DEN 576.00
Износ

200 грама винил лп притискање. Класичен албум од два гиганти, сесиите На Гери Малиганс со Бен Вебстер секако припаѓаат во секоја добро снабдена колекција НА ЛП. Од првата до последната нота на оваа кадифена соработка од 1959 година, ќе слушнете што го направи џезот што е тоа : комуникација и интеракција. Малиган и Вебстер ги посветија сесиите на шест опуштени броеви изведени во атмосфера на меѓусебно почитување, каде што ниту еден не се обиде да го разнесе другиот. Душевен и мелодичен, сите селекции доаѓаат од книгата за песни На Војводата Елингтон или од пенкалото на Самиот Малиган додека делот За џез Coам на Западниот Брег обезбедува еластична поддршка во текот на целиот период. Сега, слушнете Дека Гери Малиган Го Запознава Бен Вебстер во сета своја звучна слава, благодарение На Аналогните Продукции кои повторно ја издаваат титулата на винил од 200гр совладан од оригиналните аналогни ленти На Рајан К. Смит Во Стерлинг Саунд и позлатен и притиснат Од Гери Салстром и неговата екипа На Квалитетни Рекордни Притискања. Гери Малиган Го Запознава Бен Вебстер (Винил).

R

Им се допаѓа и на купувачите