.

.

Circulon Puckware Nonstick Set, 10-парчиња, Мерлот

Circulon Puckware Nonstick Set, 10-парчиња, Мерлот

DEN 3.00
Износ

Добијте добро и вкусно дури и пред да започне печењето, со пријатна боја и слатко не-стапче за дејствување на трајниот, сигурен циркулонски не-стакло за печење 10-парчиња. Технологијата започнува со подигнати кругови на површината за печење кои се нестепени. Дизајнот на валани-рим за печење вклучува широки рачки за многу зафати, дури и со гломазни митови во рерна, а сетот вклучува пар тркалезни тави за торта. Плоштадот и покриените тави за правоаголна торта се идеални за повеќе од колачи со листови и кафеави. Тие се исто така корисни за печени тепсија, викендички и многу повеќе. Тавата за кифла и кекс, тавата со леб и средните листови за колачиња се одлични за третмани за печење, како и за оброци. И удобен решетката за ладење што не се наоѓа во рамките на листот за колачиња, така што лимонските шипки и другите каснувања можат да се оладат до температурата на јадење. Рерна безбедна на 450 F со гаранција за живот без проблеми, овој софтвер за печење го носи пристапот за заштеда на кујната и заштеда на енергија и за заштеда на енергија за печење дома. Поставете се за поголема вкусност, со поголема погодност и помалку кавга, со сетот за печење софтвер за печење на Circulon Nonstick. Bakeware застанува на време : Тешката челична конструкција нуди униформа дистрибуција на топлина, а валаните рабови отпорни на искривување на тапите обезбедуваат дополнителна јачина. Супериорна технологија : Вкупниот систем за ослободување на храна има метал-ектензил-безбеден премиум не-стисок на подигнати кругови за супериорно ослободување на печење и без напор за расчистување. Прегрнете ја топлината : Печениот софтвер е безбеден на рерна до 450 ° F; Широките рачки обезбедуваат дарежлив, самоуверен зафат.

R

Им се допаѓа и на купувачите