.

.

Перформанси за машка зона на зони со перформанси со ниско сечење чорапи пакет

Перформанси за машка зона на зони со перформанси со ниско сечење чорапи пакет

DEN 3.33
Износ

Чорапите со ниско намалување на мажите со ниско сечење на Расел, кои имаат вградена заштита од мирис на Intellifresh, што невидливо се чува против несаканите бактерии што предизвикуваат мирис, така што чорапите остануваат свежи подолго. Направено со ултра меко предиво, управување со влага гола потта за да ги задржи нозете суви и ладни, а панелите од мрежи обезбедуваат вентилација за зголемена дишеност. Поддршката на АРХ ги одржува чорапите во функција и амортизацијата на зоната обезбедува заштита во области со големо влијание за да ја зголемите удобноста, за да можете да настапите најдобро. Кога станува збор за машките атлетски чорапи, знаеме дека стилот и дишењето се од најголема важност. Затоа ги нудиме нашите чорапи за влага во различни бои. Истражете ја нашата колекција на машки чорапи за да пронајдете пар за да ве однесе на следното ниво . Вградена мирис на мирис на Intellifresh, напојувана од технологијата на Силвадур испорачува еден-два удар против мирисите-прво со спречување на формирање на бактерии што предизвикуваат мирис на ткаенина на ткаенина површини, и второ, со апсорбирање на мириси што веќе може да бидат на ткаенината; Значи, вашите чорапи остануваат свежи уште подолго . Напредната технологија за ладење на Coolforce во влакната ја регулираат испарувањето и ја намалуваат влагата за да ве одржат ладни и суви . панелите на мрежи промовираат проток на воздух за вентилација и удобност за дишење, така што нозете остануваат ладни кога ќе се крене температурата. Вградената поддршка на лак го држи чорапот цврсто во функција за контурирана, фитла за перформанси . Зона за амортизирање нуди насочена заштита во подрачја во тие области со големо влијание за да се зголеми удобноста во вашите омилени атлетски чевли . Ултра мекото предиво обезбедува удобност за секојдневно активно абење . Во Расел Атлетик, им даваме неверојатна вредност на нашите потрошувачи со правење квалитетна атлетска облека со технички карактеристики и придобивки за оптимални перформанси.

R

Им се допаѓа и на купувачите