.

.

Ткаенини - памучен двор за печатење прецизна Божиќна колекција, Зелена дамаск

Ткаенини - памучен двор за печатење прецизна Божиќна колекција, Зелена дамаск

DEN 95.84
Износ

Додадете прскање на боја на вашиот проект со нашите нови ткаенини Singer® 100% Ringspun памучна ткаенина. Пејачката ткаенина има ултра-меко чувство, искористувајќи го процесот на прстен. Совршен за ватирање, облека и за сите ваши проекти за шиење и занаетчиство. Нашата премија од памучна ткаенина од Ringspun ви нуди избор од 2 јарди и 8 јарди во должина. Со методот на лесна нега, живописна боја и квалитетот на премијата, сигурно ќе ви донесе големо задоволство. Совршено за сите ваши проекти за шиење и изработка. 100% памук на рингспун. 2 јарди, 72 x 44 инчи. Увезени. Не е наменета за облека за спиење на децата.

R

Им се допаѓа и на купувачите