.

.

Rockville R4G40-BLUE AGG Мерач Нога Автомобил Засилувач Моќ Земјата Жица Калем

Rockville R4G40-BLUE AGG Мерач Нога Автомобил Засилувач Моќ Земјата Жица Калем

DEN 0.33
Износ

Rockville R4 G40-BLUE 4 AGG Мерач 40 Нога Автомобил Засилувач Моќ Жица Калем ве Молиме имајте предвид дека аудио Инженерите за Заштеда На Аудио ја тестираа оваа жица наспроти 10 други имиња на брендови. Сето ова истражување го направивме откако добивме поплаки заодредени други жици што ги носевме.Многу други брендови не измерија 4 мерачи како нашата жица Роквил. Имаатгуста изолација, но беа кратки на жицата. Овој кабел е стандардна дебелина на американскиот мерач на жица. Ова е уште една причина зошто нашата спроводливост е подобра од било што друго во оваа цена. Други брендови на пазарот место напиши 4 мерач, но ќе измамник на дебелина. Ние сме искрени за дебелината на нашите кабли. Ние исто така тестиравме отпор што е навистина единственото нешто што е важно. Жиците од синчероквил се направени со околу 3 пати повеќе бакар од која било друга жица на оваа цена, овие жици имаа многу подобар рејтинг на отпор што значи дека ќе пренесат повеќе енергија на вашите засилувачи отколку другите брендови.Жицата За напојување Роквил има нова мека изолациона јакна отпорна на триење.Оваа цврста пвц надворешна јакна овозможува 100% подобрена флексибилност во однос на стандардните кабли за напојување што ги прави исклучително лесни за пат низ внатрешноста на вашите возила и одржува исклучителна отпорност на маснотии и масло. Пвц надворешната јакна може да издржи екстремен температурен опсег Од -40 до 220 Степени F. Карактеристики : Rockville R4 G40-СИНА 4 AGG Мерач 40 Нога Автомобил Засилувач Моќ Жица Калем. Боја : Сина. Мерач : 4 Мерач (AWG Американски Стандард Жица Мерач). Должина на жица : 40 стапки (миниспул). Специјалната Конфигурација на Ликвидација Ги Намалува Несаканите Звуци и Го Максимизира Преносот На Струјата. Неверојатно Флексибилен и Исклучително Издржлив. Кул кабел технологија. Дебела Заштитна Ултра Мека Пвц Проѕирна Јакна. Плетен Супер-Флексибилен Дизајн Обезбедува Оптимална Површина и Флексибилност. Дизајниран За Прикажување На Перформансите на Автомобилот. Ултра-Чиста Спроводливост. Кабел За Напојување Со Висока Струја. Ја елиминира Бучавата од ЛИНИЈАТА ЗА НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА. Заштита ОД РФИ И ЕМИ. Влакно : 7х7х22х0, 15мм (7 Јажиња Составени од 7 Комплети од 22 Нишки од 0,15 ммвир). Одолејте Се На Гребнатини, Хемикалии и Екстремни Температури. Оценето на 110°C (Целзиусови) / 230°F (Фаренхајт). Гарантирано Ќе Го Направи Вашиот Засилувач Поладен и Звучи Подобро. Мека изолациона јакна отпорна на триење овозможува 100% подобрена флексибилност . Пвц надворешната јакна може да издржи екстремен температурен опсег Од -40 до 220 Степени Ф.

R

Им се допаѓа и на купувачите