.

.

И машка кошарка за бои во боја, до 5xl

И машка кошарка за бои во боја, до 5xl

DEN 1.67
Износ

Од подигање игри до патување топка, а 1 машки полиестерски кошаркарски шорцеви ќе ви помогнат да достигнете друго ниво на перформанси. Направени од 100% полиестер, овие шорцеви за обука се крајната лесна активна облека. Поливата мрежа е лесна и доволно дише за да ве натера да се чувствувате кул на теренот или на каучот. Шорцевите во салата се карактеризираат со еластична лента за половината со вграден прилагодлив влечење за безбедно вклопување за време на дури и најинтензивната вежба. Доволно издржлив за сезони? Вреди да се користи, а 1 шорцеви ќе ви победат игри за наредните години. Дури и ако кошарката не е ваш стил, нашите атлетски шорцеви нудат целосен опсег на движење што ги прави идеални за секаков вид физичка активност или спорт. Функционални џебови на странични панели се осигураат дека никогаш не треба да се грижите за вашиот телефон или паричник во салата. Достапно во најразлични бои од црна до абонија за да можете да се совпаднете со дрес на вашиот тим и да го претставувате на и надвор од теренот. 100% полиестерска ткаенина нуди целосна слобода на движење за да можете да возите до корпата без облеката да ве задржи назад. Лесната и дишената мрежа е доволно кул за сите спортови со висок интензитет, вежбање и трчање. Истегнување на половината со вграден влечење ви дава безбедно, но сепак удобно вклопување. Sideебовите на страничните панели ви даваат мир на умот да ги имате вашите најважни работи на вас кога ви требаат. Сите и 1 машки салата шорцеви се дизајнирани да бидат спортска облека за перформанси, но се доволно меки и удобни за секојдневно носење. Ние нудиме најразлични колорити за да можете да се совпаднете со дрес на омилениот тим .. Лесен доволно за спорт со висок интензитет. 100% полиестерска ткаенина им нуди на спортистите целосен опсег на движење.

R

Им се допаѓа и на купувачите