.

.

1. КТ форма на круша, зелен перидот солитер прстен во сребро сребро

1. КТ форма на круша, зелен перидот солитер прстен во сребро сребро

DEN 2.67
Износ

Облечете го вашиот изглед со овој сребрен сребро 1,25ct вкупна тежина на перидот солитер прстен. Овој природен прстен на перидот е исправен за посебни прилики или во секое време сакате да ја зачините вашата секојдневна облека. Зачудувачкиот зелен перидот е starвезда на овој сребрен прстен. Во центарот на овој класичен прстен е природен перидо во форма на круша. Овој женски прстен на Silver Silver Solitaire е обележан со 925 за да се обезбеди автентичност. Овој прстен доаѓа со кутија за подароци за потпис и прави прекрасен подарок. 1,25 КТ форма на круша зелена перидот солитер прстен во стерлинг сребро 1,25ct вкупна тежина перидот. Облик на круша природен перидот. Ringвонење на солитер во 925 Стерлинг сребро. Зелена боја перидот. Август Роден камен. Перидот е 9 x 6mm со поставка на пасијанс. Вклучува кутија за подароци за потпис. Прави внимателен подарок за родендени, годишнини, празници и други прилики.

R

Им се допаѓа и на купувачите