.

.

Заштитена марка ликовна уметност „Додека мачиња се далеку“ платно уметност од enени landуланд

Заштитена марка ликовна уметност „Додека мачиња се далеку“ платно уметност од enени landуланд

DEN 671.84
Износ

Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има мачиња кои спијат додека глувците играат со многуте разнобојни топки од предиво околу нив. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Заштитена марка ликовна уметност „Додека мачиња се далеку“ платно уметност од enени landуланд : Уметник : enени landуланд. Предмет : животни. Стил : современ. Тип на производ : галерија обвиткано платно уметност.

R

Им се допаѓа и на купувачите