.

.

Облик на гранка портокалова килибарна прстен во сребро сребро

Облик на гранка портокалова килибарна прстен во сребро сребро

DEN 6399.68
Износ

Овој прекрасен облик на лисја балтички килибарски прстен во сребро е класичен и безвременски. Одликувајќи се со портокалови килибарни скапоцени камења, овој прстен е внимателно направен во чисто сребро од 925 Стерлинг. Родиум финиш го обложува овој прстен за да се обезбеди сјајот да трае подолго. Овој килибарски прстен доаѓа привлечно спакуван во кутија за подароци за потпис. Ораво лисја во облик на балтички килибарски прстен во Стерлинг сребрен скапоцен камен : килибар. Метал : Стерлинг сребро. Заврши : Родиум. Тежина : 4,5 грама. Должина : 1 инчи. Ширина : 0,75 инчи. Висина : 0,75 инчи. Достапни големини : 5, 6, 7, 8, 9. Доаѓа во атрактивна кутија за подароци за потпис.

R

Им се допаѓа и на купувачите