.

.

Nilight H LED LED светлосни сијалички Hi-lo Beam Contversion комплет супер светла

Nilight H LED LED светлосни сијалички Hi-lo Beam Contversion комплет супер светла

DEN 527.84
Износ

Nilight 9006/HB4 LED сијалица на предните светла Оптимален избор за безбедно возење во ноќна апликација : Надградба на залихите DIM 9006, HB4 низок зрак халоген сијалица или ксенон скриена сијалица или оригинална сијалица за магла, дневно светло за трчање (DRL) до LED диоди. Крст референтен број : 9006, HB4.9006 LL, 9006 XS, 9006 L+ итн. Сијаличка Основа : P22 D Спецификација : Енергија : 60 W/Постави оперативен напон : DC 12 V Температура на бојата : 6000 K Материјал за мијалник на топлина : Авионска алуминиум 6063 Оперативна температура : -104 ℉ ~+ 185 ℉ 300% Осветленост 55% заштеда на Engery 1 : 1 со големина без големина на латентност ефикасен систем за ладење Лесно инсталирање 300% осветленост H4 LED сијалици на предните светла : 60 W, 10000 лумени по пар, 6000k Cool White, Nilight Firl Blight Cartense, прилагодени CSP чипови кои се прилагодени на CSP чипови кои Ефективниот опсег на осветлување може до 500 разбрани со халогени светилки, 300% осветленост и 55% заштеда на енергија. Ефикасен систем за ладење и без вентилатор : Алуминиумската обвивка за авијација за максимална забрзување на дисипацијата на топлина, мулти-жлебов топлински мијалник и интелигентниот чип за контрола на температурата ја зголеми ефикасноста на дисипацијата на топлина. Работен животен век Максимален до 50000 часа. каква било бучава или радио мешање. Лесен за инсталирање : Не е потребна модификација, сооднос 1 : 1 истата светлечка положба како стандардниот халогенски светилки. Изграден во ЕМС систем за да се обезбеди нула радио-мешање. Не-поларноста чувствително, дизајнот на мини големина може да се вклопи во куќиштето на возилото. Инсталирајте го фарот за 10 минути. Приклучете се и репродуцирајте! Can-Bus Ready : Вградениот LED возач може да се совпадне со компјутерскиот систем 98% на возилото без грешка, Канбус ќе спречи грешка во трепкање и на црево, целосна моќност со секое вклучување. Некои чувствителни модели може да бараат дополнителен декодер. Купете со доверба : Пакет од 2 LED светилки за предните светла, Упатство за корисникот, ние се стремиме да го направиме нашиот клиент 100% задоволство, услугата за клиенти без загриженост. Ве молиме, потврдете ја потребната големина на сијалицата. Ако има проблеми, ве молиме слободно контактирајте не.

R

Им се допаѓа и на купувачите