.

.

Сафавиех Сохо СОХ653А Килим

Сафавиех Сохо СОХ653А Килим

DEN 3471.84
Износ

Колекцијата Сохо е одговор На сафавиех на побарувачката на пазарот за чист, преоден дизајн во килими кои работат подеднакво добро во традиционалните и современите домови. Уникатната чистота и јасност на бојата на колекцијата се постигнува со избирање само на најчистата премиум новозеландска волна како платно за возбудливата нова палета на бои на Сафавиех. Многу од дизајните во колекцијата Сохо се акцентирани со вискоза за свиленкаста мекост за да се прикажат обрасците и дополнително да се истакне мекоста на волната. Оваа иновативна колекција е рачно тафтувана Во Индија. Сафавиех Сохо СОХ653А Килим Форма : Правоаголник. Плетење : Тафтувано. Стил : Современ. Форма : Правоаголник. Плетење : Тафтувано. Стил : Современ. Должина На Тепих/Килим : 90". Ширина На Тепих/Килим : 114". Боја На Производот : Сива. Ширина На Тепих/Килим : 114".

R

Им се допаѓа и на купувачите