.

.

Меккормик Голден Дипт Коктел Сос Од Морска Храна, фл Оз Коктел Сосови

Меккормик Голден Дипт Коктел Сос Од Морска Храна, фл Оз Коктел Сосови

DEN 0.33
Износ

Коктел Сосот меккормик го надополнува вкусот на ракчиња, остриги, школки, риби и други морски плодови. Ја има вистинската количина на сладост и лут удар од вистински рен. Класичен сос за потопување за речиси секоја морска храна, од коктел од ракчиња и пржена риба до сурови или пржени школки. Направено со доматна паста, рен, сок од лимон, кромид и лук, дава излив на вкус со полно тело во секој залак. Додадете во мајо и сенф за да направите брз сос од ремулад за колачи од рак или лосос. Толку разноврсна, одлична е и како маринада од морска храна и за подготовка На Крвави Мери! За вкусен пресврт, измешајте со мармалад од портокал за да послужите како слатко-кисел сос за пилешки крилца. Овој готов коктел сос дава вкус на вкус на вашите забави и семејни состаноци. Овој Коктел Сос Од Морска Храна Mccormick® Golden Dipt® е Во Стаклена тегла која е 8 течни унци. Чувајте ја оваа ставка стабилна на полица на температура на околината. Коктел од ракчиња сос за потопување направен со вистински рен и навестување на сок од лимон. Класичниот сос од морска храна ги надополнува ракчињата, остригите, рибите и школките. Користете за подготовка на сос од ремулад и Крвави Мери. Вкусен пресврт : измешајте со мармалад од портокал и послужете со пилешки крилца. Сертифициран Кошер пареве Од Православната Унија. Златната Дипт од Меккормик е вкусот на кој му верувате на морска храна од 1993 година.

R

Им се допаѓа и на купувачите