.

.

Мерик свинско месо и сладок компир сите животни фази сува храна за кучиња, ЛБ

Мерик свинско месо и сладок компир сите животни фази сува храна за кучиња, ЛБ

DEN 127.68
Износ

Мерик се гордее со правење здрава, природна храна за миленичиња од локално извори на состојки во сопствените кујни во Тексас. Спакувани со високо квалитетни протеини, здрави масти, витамини, минерали и антиоксиданти, рецептите на Мерик не содржат адитиви, засладувачи, вештачки бои, конзерванси или полнила. Вашето куче заслужува добра исхрана со вкус што ќе го сака. Одликувајќи се со дебонирано свинско месо од USDA како своја примарна состојка, рецепт за вистинско свинско месо без жито од Мерик, исто така, содржи свинско јадење, сладок компир, грашок и компири. Рецепт за виско месо од мерик без вирење, рецепт за сладок компир е збогатен со глукозамин и хондроитин за здравјето на зглобовите, како и со омега масни киселини за здрава кожа и палто.Недиенти : Дебонирано свинско месо, свинско јадење, грашок, компири, слатки компири, оброк од лосос (извор на извор на лосос (извор на извор на лосос (Извор од омега 3 масни киселини), природен вкус на свинско месо, свинско маснотии (зачувано со мешани токофероли), протеини од компири, масло од ленено семе, јаболка, боровинки, органски лушпа, масло од лосос, сол, минерали (цинк аминокиселински комплекс, цинк сулфат, железо амино Acid Complex, Manganese Amino Acid Complex, Copper Amino Acid Complex, Potassium Iodide, Cobalt Amino Acid Complex, Sodium Selenite), Vitamins (Vitamin E Supplement, Vitamin A Supplement, Vitamin B12 Supplement, d-Calcium Pantothenate, Vitamin D3 Supplement, Niacin, Додаток на рибофлавин, биотин, пиридоксин хидрохлорид, фолна киселина, тиамин мононират), холин хлорид, екстракт од јука шидигера, производ на ферментација на лактобацилус ферментација, исушен производ за ферментација на лактибацилус Производ, екстракт од рузмарин. Мерик свинско месо и сладок компир сите животни фази сува храна за кучиња, 25 фунти.

R

Им се допаѓа и на купувачите