.

.

Тејава Незасладен Леден Чај, Праска, 16,9 мл Пет Шишиња, Без Шеќер, Калории, Без Конзерванси, Задебелен И Мазен Вкус, Кето, Не-Гмо-Потврден, Од фарми Сертифицирани од Ал?

Тејава Незасладен Леден Чај, Праска, 16,9 мл Пет Шишиња, Без Шеќер, Калории, Без Конзерванси, Задебелен И Мазен Вкус, Кето,

DEN 111.68
Износ

Содржи 12-16,9 мл. Пет шишиња, без БПА, без фталат и 100% може да се рециклираат. Без шеќер, без засладувачи, без конзерванси, Без калории. СОСТОЈКИ : Сварен Чај (Лисја Од Чај Од Јава, Вода), Природни Вкусови. Tejava® Готов Чај за пиење е не-гмо-потврден, Сертифициран Алијансата За Дождовни Шуми? и Кошер. Направено целосно од избрани, рачно избрани лисја од чај од оддалечениот остров Јава. Нашите лисја Од црн чај Тејава се собираат Во Јава, Индонезија, каде што се берат само нежни врвни лисја за време на оптималната сезона на жетва Помеѓу Мај и октомври. Листовите од чај од јава и нашите уникатни методи на микропивање можеме да создадеме безвреден полноправен карактер На Тејава. Тејава беше награден Со Златен Медал во 2017 година?На Глобалното Првенство За Чај. Најдобар Во категоријата директно црн чај, Шестиот Пат Тејава е награден со златен медал. Tejava® е 8 пати победник на Глобалното Првенство Во Чај? од 2011 година. Чајот готов за пиење тејава не е гмо-потврден, Од фарми Сертифицирани Од Алијансата За Дождовни Шуми.

R

Им се допаѓа и на купувачите