.

.

Тејлори На Харогејт Зачинет Божиќ Лабава Лист Црн Чај, 4. Калај

Тејлори На Харогејт Зачинет Божиќ Лабава Лист Црн Чај, 4. Калај

DEN 226.56
Износ

Тејлорс Од Харогејт Зачинет Божиќен Лабав Лист Црн Чај е сезонска мешавина од валани Православни Кинески чај, цитрус и празничен зачин. Избираме големи црни листови чај од конго за нивниот мазен, благ вкус и нежно ги мешаме со кора од портокал и лимон, парчиња цимет и украсни ливчиња од шафран, за зимско затоплување со длабок вкус. Тејлорс Од Харогејт Зачинетиот Божиќен Чај со Лабави Лисја може да се ужива како топол смирувачки пијалок или како освежителен ладен чај. За совршена чаша измерете 1 лажица лабав чај од лисја. Истурете 6-8 мл свежо зовриена вода врз листовите од чајот и кисна 4-5 минути. Послужете чисто или со млеко. Понудени во елегантен калај обновлив кади. Тејлорс Од Харогејт Зачинет Божиќен Лист Чај Калај, 4.4 Мл.

R

Им се допаѓа и на купувачите