.

.

Кашел рачно извалкан светла вискоза килим, светло сребро индиго, килим со акцент од 2ft 3ft

Кашел рачно извалкан светла вискоза килим, светло сребро индиго, килим со акцент од 2ft 3ft

DEN 4800.00
Износ

Колекцијата Weave & Wander Cashel е рачен килим со вискоза направена во Индија. Поради рачно ткаени создавање на килими, постои суптилна варијација со секој килим. Мекоста на вискозата нуди одличен сјај, а исто така е отпорна на избледени. Овој килим е најдобро поставен внатре и во области со среден сообраќај. Моделот на килимот во областа рефлектира удари со четка за акварел и носи апстрактно парче до вашиот декор за дома. Рачна ткаена конструкција. Направено од вискоза. Идеално сместување во просторијата вклучува дневна соба, трпезарија, канцеларија, фоаје/влез, спална соба. Направено во Индија. Ние не препорачуваме да користите вакуумска лента за тепачки на килим. За излевање и дамки, само професионална грижа. Проверете ја етикетата за нега за какви било дополнителни упатства.

R

Им се допаѓа и на купувачите