.

.

Нурисон Традиционална Домашна Персиска Слонова Коска Беж 2' 3 8 Област Килим

Нурисон Традиционална Домашна Персиска Слонова Коска Беж 2' 3 8 Област Килим

DEN 2.67
Износ

Традиционалната Домашна Колекција е совршено спарување на стил на килим инспириран од гроздобер и иновативен квалитет. Машински изработени од издржливи полипропиленски предива, овие килими во персиски стил прикажуваат дизајни на наследство креативно замислени со модерни бои. Традиционалниот Дом е завршен со кратки рабови и уметничко избледување. Одржувањето е лесно : редовно Вакуумирајте и забележете чисти дамки со влажна крпа или сунѓер. Создадете релаксирачко повлекување во вашиот дом со Овој тепих инспириран од Гроздобер Од Традиционалната Домашна Колекција. Мека палета на неутрална слонова коска и беж го оживува традиционалниот персиски дизајн, кој е вешто избледен за изглед на наследство. Машинската конструкција на полипропиленски предива обезбедува издржливост, ограничено пролевање и мало одржување. Завршено со раб рабови кои го комплетираат изгледот. Гроздобер килими инспирирани од персија завршија со уметничко избледување. 100% полипропилен. Машински изработена конструкција со низок куп. Раб заврши. Препорачуваме тепих за да ви помогнеме да го задржите вашиот килим на место и да го продолжите неговиот животен век.

R

Им се допаѓа и на купувачите