.

.

Собрание на регулаторот на прозорецот Altus Automotive Power за - Acura MD пред десно

Собрание на регулаторот на прозорецот Altus Automotive Power за - Acura MD пред десно

DEN 2.33
Износ

Собрание на регулаторот на прозорецот Altus Automotive Power за 2001 - 2002 Acura MDX Пред десно (регулатор на прозорецот со мотор за лифт на прозорецот) Регулаторите и моторите на прозорецот Altus се произведуваат со врвни делови за квалитет и подобрена дизајн на OE за подобрување на доверливоста и трајноста. Одликувајќи се со OE Plug & Play Wiring Harness (не е потребно спојување). Премиум кабелската обвивка ја елиминира компресијата на кабелот (без стискање). Технологијата за само-подмачкување обезбедува потивка операција и го намалува триењето и абразијата за да го продолжи животот на моторот. Краевите на кабелот со челик, се спротивставуваат на влечењето на влечење. Анти-пинч мотор (каде првично дизајниран од ОЕМ) го намалува ризикот за патниците. Ограничена гаранција за живот . Референци : 751-025, 72210 S3 VA03. Одговарајте : 2001-2002 Acura MDX и повеќе - Додадете го вашето возило во нашиот фит -додаток за да проверите.

R

Им се допаѓа и на купувачите