.

.

Серија на серии Дорман градители, намалување на цевката

Серија на серии Дорман градители, намалување на цевката

DEN 243.68
Износ

Направете подобри електрични поправки и инсталации на додатоци со компоненти на сериите Dorman Builders. Оваа ткаенина од 15/32 инчи, најлон-водоотпорна топлина за намалување на топлината обезбедува подобра отпорност на абразија и попрофесионален изглед од обичните слаби пластични цевки, лента или други конвенционални производи за управување со жица. Без разлика дали треба да ги искористите жиците или да го подобрите изгледот на подложни инсталации за додатоци на возилото, овој ексклузивен производ е лесен за употреба колку што е издржлив. Само исечете парче цевка до потребната должина, вметнете ги жиците или другите предмети што сакате да ги фатите и нанесете ја топлината како што е насочено со топлински пиштол или друг безбеден извор за да создадете тесна, привлечна и долготрајна обвивка. Супериорна јачина - Оваа цевка за намалување на топлината е изработена од ексклузивна, најлон -базирана ткаенина која обезбедува далеку подобра отпорност на абразија и флексибилност од обичните слаби пластични цевки. Погодни големини - Достапно во најразлични должини за да можете да го купите точно она што ви треба за работата. Лесно се применува - Само исечете ја потребната должина на цевката, вметнете ги жиците или предметите што треба да бидат заробени, нанесете соодветна топлина со топлински пиштол или друг безбеден извор. Разновидни апликации - може да се користат во најразлични поправки и сопствени инсталации и обезбедува униформа, професионален изглед.

R

Им се допаѓа и на купувачите