.

.

Сликарство на трговска марка

Сликарство на трговска марка

DEN 1.00
Износ

Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има група луѓе кои стојат во град. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Фредерик Ремингтон „Миер експедиција“ платно уметност. Уметник : Фредерик Ремингтон. Предмет : луѓе. Стил : модерно од средниот век. Тип на производ : галерија обвиткано платно уметност.

R

Им се допаѓа и на купувачите