.

.

Трговска марка ликовна уметност „лесна куќа“ платно уметност од фенер Прес

Трговска марка ликовна уметност „лесна куќа“ платно уметност од фенер Прес

DEN 1530.08
Износ

Уметник : Lantern Presssubject : Пејзаж -пести стил : Тип на крајбрежје Производ : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има светилник од преку езеро Напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Фенер Прес „Лесна куќа“ платно уметност.

R

Им се допаѓа и на купувачите