.

.

Мистеријата на Парвез Таџ цвета диптих

Мистеријата на Парвез Таџ цвета диптих

DEN 1.67
Износ

Оваа мистерија цвета диптих е врвен квалитет на giclee на архивска хартија со висока резолуција од Парвез Таџ. Парвез Таџ е визионерски уметник и пионер на УВ -мастила како ликовен медиум. За да ги постигне своите оригинални слики, тој слободно ги меша фотографијата, водата и акрилните бои и УВ-мастилата со најразлични подлоги како што се платно, алуминиум, бамбус и рециклирана шума. Секое од овие парчиња е пример за неговото размислување надвор од кутијата и меѓународната инспирација-сигурни сме дека и ќе бидете инспирирани.

R

Им се допаѓа и на купувачите