.

.

Скигеар Од Аркти Машки Снежни Спортови Карго Панталони

Скигеар Од Аркти Машки Снежни Спортови Карго Панталони

DEN 375.20
Износ

Сезона по сезона, Машките Товарни Панталони "Скигеар" Од 1960 Година служат како извонредна цена за скијање/снежни панталони и разноврсен камен-темелник на линијата Скигеар. Овие панталони имаат 100% Полиестерска Доби школка со Термок W/R W/P 3000mm Облога, нудејќи максимален степен на издржливост и заштита од елементите, истовремено овозможувајќи целосен опсег на движење. Изолацијата од 85 грама терматех нуди топлина во лесна, ниска рефус облека, одржувајќи ве топло на температури од -20 до +35 во зависност од вашето ниво на активност. DWR финиш (Издржлив Водоотпорен) помага да се одбие водата од површината на ткаенината. Зглобните колена овозможуваат понеограничен опсег на движења и удобност додека се качувате, пешачите или скијате/сноуборд. Прилагодливиот струк обезбедува удобно вклопување, додека патентите за подигање ги олеснуваат вклучувањето и пристапот до чизмите. Гамите за подигање со држачи формираат беспрекорна интеграција со чизмите за да ја задржат топлината и влагата надвор. Овие опуштени фит панталони, исто така, вклучуваат 600 Негирачки Балистички засилен глужд, штитници за гребење и полите за да се држат против секојдневно абење и погодно има товарни џебови за дополнително складирање и О-прстен За клучеви, ракавици и/или лифт билети. Панталоните обезбедуваат џебови во потопол стил со патент, мува со патент и јамки за појас. Тие се отпорни на вода и ветер и се перат во машина. 100% полиестер,Увезен,затворање На Патент,Машинско Перење,топлинска изолација од 85 грама нуди топлина во лесна, ниска рефус облека (ве одржува топло на температури од -20 до +35 ),600 негирачки балистички се користат за зајакнување на глуждот, штитниците за гребење и полите за да се држат против секојдневно абење,прилагодлив струк за удобно вклопување,патенти за подигање за лесно вклучување и исклучување, заедно со Товарни Џебови и О-Прстен за клучеви, Ракавици и/или билети за подигнување, гамите за подигање со држачи формираат беспрекорна интеграција со чизми за да ја задржат топлината и влагата надвор,тип на спорт : скијање на снег.

R

Им се допаѓа и на купувачите