.

.

Охблив-Благодарам-Винил

Охблив-Благодарам-Винил

DEN 3.33
Износ

Винил лп притискање. Охблив го фати неодамнешниот изглед за неговото огромно плодно производство, огнен каталог од 50 изданија На Бендкамп, прослави соработки и запис За дебели Удари на престижните пекари десетина серии. Не е лош асцендент за некој кој започна во доцните 90-ти години имитирајќи минати мајстори преку правење пауза-ленти. Цитат; Јас 36. Пораснав На Големиот Про, Пит Рок, Преемо, Цед Ги, Пол Ц, Тимот За Бомби, особеноauseетската лента за пауза. Во моите развојни фази, тоа се главните, вели тој, пред да додаде : "моите родители се исто така голема инспирација. Се чувствувам како татко ми да бил вистински копач пред да биде нешто. Најдов записи во неговата колекција што дури и не ги дознав на терен Додека копам. Го заслужувам за тоа.Ричмонд, Вирџинија не е особено познат по својата музичка сцена во подем, Но Охблив (Изречен Цитат; Заборав,краток За Заборав) забележа постојан пораст на свеста за неговите музички придонеси во родните градови. На неговата локална сцена, тој вели : "секој има свој стил. Постојат џебови и различни звуци. Има повеќе улица страна на нештата, повеќе традиционални хип-хоп, повеќе прогресивни момци. Нема никој цврст стил, секој си го прави своето, но и секој работи заедно.цитат; 2018-ти заеднички со друг уметник од ричмонд сталварт, Летај Анакин, продуцираше Буги Во Дворот и го зацементираше овој поим, прикажувајќи зрел битсмит кој може смислено Да ги чипка Шарените рими На Анакинс со динамичен бум-бап. Оваа година, Охблив повторно се обединува со Дебели Удари со кои секогаш имал плодна работна врска. цитат; јас би го сметал ова за соодветно следење на второто издание На Пекарите десетина. Јас, исто така имаат две Ленти Преку Масти Отчукувања, две Помалку Зглобовите касети. Но, ова е првото соодветно следење, вели тој. Со многу семејна гордост и долгогодишно искуство зад овој момент, новиот албум е соодветно насловен, Заблагодарете се. Проектот е вуди пастиш од еклектични примероци сецкани на парчиња со помош на грамофон СП-4О4, ПТ01 и диги-рекордер. Додека Охблив користи МПЦ 2000 овде и тогаш, 404-СХ е неговото главно оружје по избор. Заблагодарете Се (Винил).

R

Им се допаѓа и на купувачите