.

.

Грумбахер Гејнсборо Четка, Светла, 14

Грумбахер Гејнсборо Четка, Светла, 14

DEN 183.04
Износ

Оваа квалитетна четка е идеална за нанесување густа боја. Направен со чисти бели влакна со природни знамиња, се одликува со испреплетена конструкција што ја зачувува природната крива на влакната. Влакното на оваа светла има пократка коса, обезбедувајќи построга контрола за прецизни детали. Грумбахер Гејнсборо Четка, Светла, 14. Долга зелена лакирана рачка. Квалитетот на уметникот. Идеален за масло и акрилик.

R

Им се допаѓа и на купувачите