.

.

Механички Мерач За Засилување На Серијата Автомет З

Механички Мерач За Засилување На Серијата Автомет З

DEN 3803.04
Износ

Механичките мерачи за засилување станаа главен во мониторингот на притисокот за зголемување за сите видови мотори, бензин, дизел или на друг начин. Ултра-прецизното движење на мерачот на цевки бурдон обезбедува точност и издржливост што не се гледа никаде на друго место во индустријата. Едноставен 1/8" нпт притисок врска не бара електрични пигмент за работа. Вклучува 1/8" НПТ фитинзи и најлон линија комплет.; Традиционалното блескаво осветлување осветлува околу периметарот на бирачот. Тркачка трка докажаните механички инструменти обезбедуваат доверлива точност додека се едноставни за инсталирање. Не е потребен електричен систем за работа на мерачот - компатибилен со секое улично или тркачко возило. Механичките движења обезбедуваат точност и издржливост дури и во најтешките средини. Комплетот за мерач вклучува 1/8 "најлонска линија, 1/8" фитинзи за компресија НА НПТ, адаптер за НПТ од 1/4", склоп на сијалица и штекер, капаци за црвена и зелена сијалица, хардвер за монтирање и детални упатства за инсталација.

R

Им се допаѓа и на купувачите