.

.

Велс Ламонт Кожни Работни Ракавици Со Безбедносна Манжетна, Двојна Дланка, Поделена Крава, Една Големина

Велс Ламонт Кожни Работни Ракавици Со Безбедносна Манжетна, Двојна Дланка, Поделена Крава, Една Големина

DEN 2.33
Износ

РАБОТНИ РАКАВИЦИ DBL ПАЛМА L Велс Ламонт 4050 Сплит Кожа Од Крава Работни Ракавици Со Двојна Дланка Со Безбедносна Манжетна обезбедуваат заштита и флексибилност за вашите раце додека работите. Овие ракавици имаат целосен двоен слој кожа од крава на дланката и првиот прст за дополнително абење и заштита. Сплит кожата од крава е издржлива и нуди супериорна отпорност на триење. Врвовите на прстите и ременот на зглобовите се поделена кожа од крава. Крилестиот палец и дава дополнителна флексибилност на вашата рака. Еластичниот зглоб им помага на ракавиците да останат на своето место, истовремено држејќи ја нечистотијата и остатоците надвор. Овие Бунари Ламонт Разделени Ракавици Од Кожа Од Крава Со Двојна Дланка доаѓаат со тешка безбедносна манжетна за заштита на вашиот зглоб. Велс Ламонт-Тврдоглав За Квалитетот од 1907 година.

R

Им се допаѓа и на купувачите