.

.

Раскошен Домашен Комплет Од Кралица Од Микрофибер Од 4 Парчиња, Бел

Раскошен Домашен Комплет Од Кралица Од Микрофибер Од 4 Парчиња, Бел

DEN 237.92
Износ

4-Парче Длабок Џеб Кралица Листови Од Раскошен Дом ви овозможува да уживате во удобноста и мекоста на хотелот-квалитетни листови дома. Овие хипоалергични четкани листови од микрофибер обезбедуваат смирувачка текстура, додека еластичниот вграден лист обезбедува соодветно вклопување за дополнителна атмосфера. Овие меки чаршафи имаат беспрекорно вклопување за секоја спална соба, со елегантен дизајн на брчки, избледување и отпорен на дамки, кој е совршен за гостинска соба, како подарок или за себе. КОМПЛЕТ КРАЛИЦА ОД 4 ПАРЧИЊА-комплетот вклучува 2 стандардни навлаки за перници, 1 рамен чаршав за кралица и 1 вграден лист со луксузна дебелина ОД 90ГСМ. Овие постелнини се направени од 100% полиестерски микрофибер, кој е хипоалергичен и потрајни од памукот. КВАЛИТЕТНО ВКЛОПУВАЊЕ - овие издржливи и лесни кралици имаат џеб што одговара на душеци длабоки до 12 инчи. Вградениот лист е целосно еластичен за да спречи негово повлекување среде ноќ, за да можете мирно да спиете. КЛАСИЧЕН ДИЗАЈН-класичната бела боја на овие листови од микрофибер ќе додаде прекрасна боја во секоја просторија. Меката ткаена завршница и ткаенината што дише е совршена за користење преку целата година во гостинска соба, куќа за одмор, детска соба или на р.в. кревет. ЛЕСНА НЕГА - овие листови со големина на кралица се перат и сушат во машина за ваша погодност. Упатства за нега : ладно миење Во Машина, не белење и сушење на ниско ниво. Овој сет останува мек на допир и е отпорен на бледнее и брчки. МАТЕРИЈАЛИ-100% Полиестер Хипоалергичен Четкан Микрофибер. ДИМЕНЗИИ – Навлака За Перница - (Л) 30 "х (Ш) 20"; Вграден Лист - (Л) 80 "х (Ш) 60 " х (Ч) 12"; Рамен Лист - (Л) 96 "х (В) 90". 4-Парче Кралицата Големина Постелнина Во Собата. БОЈА-Бела.

R

Им се допаѓа и на купувачите