.

.

Miaенски Miabella Women 12- Carat T.G.W. Октагон, Роуз де Франс и бел топаз, розово злато, позлатен Стерлинг Сребрен пресврт Дизајн на солитер, обетки и сет на ѓердан

Miaенски Miabella Women 12- Carat T.G.W. Октагон, Роуз де Франс и бел топаз, розово злато, позлатен Стерлинг Сребрен пресврт

DEN 0.67
Износ

Координирајте го овој пенлив Миабела Роуз де Франс и белиот топаз Твист дизајн на солитер ѓердан и обетки поставени со обичен или деловен ансамбл. Изработено во светло злато од розово злато позлатено сребро, овој зрачен сет за накит има три октагон-сет-сет Роуз де Франс (12х10мм) (10х8мм) крунисан од три тркалезни, бели скапоцени камења со бели топаз (1,5х1,5 мм) . Полиран на брилијантен сјај, овој приврзок е суспендиран на 18-инчен тркалезен кабелски ланец обезбеден со затворач на пролет-прстен. Клагите обетки од пасија на пасијанс се удобно обезбедени со затворање на Leverback. Изненадете ја вашата сакана со овој разноврсен и шармантен сет од 2 парчиња. Изработено во розово злато, позлатено од сребро. 12-1/5 CT T.G.W. Роуз де Франс и бели скапоцени камења од Топаз. Rose de France Cut : Octagon Rose de France големини : 12x10mm, 10x8mm. Бело топаз сечење : тркалезна бела топаз големина : 1,5х1,5мм. Столки со камења поставени од пронг. Должина на ланецот : 18 инчи. Ѓерданот безбедно и удобно се прицврстува со затворачот на пролетниот прстен. Обетки за пасијанс и сет на приврзоци. Обетките се удобно обезбедени со затворање на Leverback. Февруари роден камен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

R

Им се допаѓа и на купувачите