.

.

Џ. Пери - Време Муви-ЦД

Џ. Пери - Време Муви-ЦД

DEN 0.33
Износ

ПЈ Пери и неговиот алто сакс работеа зачадени барови и концертни места низ Северна Америка и Низ Цела Европа. Преку својата 40+ годишна кариера играше со такви џез-великани како Дизи Гилеспи Вуди Шо, Кени Вилер и многу други. Тој, исто така, настапи со речиси Секој канадски симфониски оркестар и неодамна имаше свое шоу со наслов Радоста На Сакс. НА неговиот нов албум СО наслов ВРЕМЕ ЛЕТА Пери е придружуван од бе-боп труба иноватор боби Шу. Снимено во живо Во Подрумот во Ванкувер, оваа легендарна изведба е задолжителна за секој љубител на класичните Бе-Боп џез стилови. П. Џ. Пери - Време Муви-ЦД.

R

Им се допаѓа и на купувачите