.

.

Ренџерс Шушкачи

Ренџерс Шушкачи

DEN 639.84
Износ

Братучедите Мајк и Кејт тргнаа да го фатат лицето кое продава фалсификувани бејзбол кошули во топката На Тексас Ренџерс. Тепај се! Ballpark mysteries® комбинирајте бејзбол акција со возбудливи whodunits за читателите на книги од раните поглавја! Ајде да играме топка! Мајк и Кејт се многу возбудени што гледаат игра На Тексас Ренџерс. Мајк дури и купи официјална кошула. Но, малку знаеше - тоа е лажен! Подмолен измамник ги измами обожавателите на Ренџерс да купуваат погрешни кошули. Дали братучедите можат да му помогнат на полицискиот ренџер од реалниот живот да го заокружи виновникот? Мистериите на топчестите паркови се ол-стар натпревар на забавно ловење и бејзбол акција, совршени за читателите На Мистериите Од А До Ш На Рон Рој и спортските книги На Мет Кристофер и помладите браќа и сестри на обожавателите На Мајк Лупица. Секоја Мистерија На Топчести Паркови содржи И Ископани Белешки, со поневеројатни бејзбол факти.

R

Им се допаѓа и на купувачите