.

.

Бока Јава Бока изгрејсонце кафе, средно печено, мл. Торба, Арабица, печено по нарачка

Бока Јава Бока изгрејсонце кафе, средно печено, мл. Торба, Арабица, печено по нарачка

DEN 96.64
Износ

А Бока Јава Топ продавач Ова свежо печено кафе со средно печено мелено кафе нуди целото тело, белешки од агруми и мед со пенлива киселост со чиста завршница. Стручно измешано со грав од Африка, Централна и Јужна Америка Ова кафе создава добро избалансирано, одлично дегустација на секојдневно кафе што му се спротивставува на кафулето. Печење за нарачка : Најсвежо кафе што можете да го добиете на Интернет! Ние нема да го печеме кафето сè додека не го нарачате. Ова го прави најмногу ароматично и ароматично кафе на кафе досега . Денови на печење : Ние печеме кафе двапати неделно во понеделник и среда за да се осигураме дека вашето кафе е на врвот на свежината . испорачано веднаш по печење : вашето кафе ќе се испорача во рамките 24 часа печење . Како да се подготви : Користете 2 лажици за секои 8 мл филтрирана вода. Boca Sunrise е совршено земја за капе или прелива преку пивара . Содржи : Топ 2% Арабика зрна кафе (највисок квалитет што можете да го добиете). Земја. Средно печено. 8 ул. Торба. Природно кофеин.

R

Им се допаѓа и на купувачите