.

.

Нурисон Графи центар медалјон Морнарица Злато 7'10 9'10 Област Килим

Нурисон Графи центар медалјон Морнарица Злато 7'10 9'10 Област Килим

DEN 3.00
Износ

Прекрасно смела и прекрасно графичка, Колекцијата на килими од областа Графикс Од Нурисон е предодредена да испорача преобразувачки допир на драматична привлечност во секоја просторија. Достапно во возбудлива низа современи палети на бои и моќност од долготраен полипропилен за лесна нега, секој возбудлив килим е за извонредна леснотија и сензационален стил. Донесете безвременска енергија со допир на префинет стил во вашиот простор со овој морнарица и златен персиски килим од Колекцијата Графикс. Класичната шема на медалјон во центарот има лесно потресена завршница што додава гроздобер шарм на бохо и максималистичката maximетика. Машина-изработена од издржливи полипропиленски предива за траен стил и лесно чистење – идеална за сместување во вашата дневна соба, спална соба, канцеларија, влез или кујна. Персискиот килим инспириран од гроздобер додава приказен изглед на вашиот простор. Средно дебелиот куп се чувствува удобно мек под нозете. 100% полипропиленски предива прават редовно одржување и чистење на ветре. Издржлива конструкција идеален за зафатени домаќинства со домашни миленици, деца и чести гости. Поради деталната конструкција на нашите килими, и рачно изработени и машински изработени, големини може да варираат до три инчи во ширина или должина. Препорачуваме тепих за да ви помогнеме да го задржите вашиот килим на место и да го продолжите неговиот животен век.

R

Им се допаѓа и на купувачите