.

.

Miabella Women's'sims 1- Carat T.G.W. Танзанит и дијамант акцент 10kt бело злато ореол обетки

Miabella Women's'sims 1- Carat T.G.W. Танзанит и дијамант акцент 10kt бело злато ореол обетки

DEN 1647.84
Износ

Било да е тоа Божиќ или нејзиниот роденден, можете да и ги подарите овие шармантни обетки на Миабела Танзанит и Дијамант Акцент Хало Студ. Изработени во светло сребро, овие исклучителни обетки имаат два серија со кругови, пикапони, танзанитни скапоцени камења (5х5мм) во центарот опкружени со 24 кружни, дијаманти поставени од пеперутка (G-H-I, I2-I3). Полирани до брилијантен сјај, овие беспрекорни обетки се удобно обезбедени со затворање на пеперутки. Вреден додаток на вашата гардероба. Направено во 10kt бело злато. 1-1/8 CT T.G.W. Перидот. Перидот сечење : круг. Акцент на дијаманти. Дијамантско сечење : круг. Боја на дијаманти : G-H-I. Јасност на дијаманти : I2-I3. Камења поставени од путер и путер. Удобно обезбедени со затворање на пеперутки. Обетки за хало обетки. Декември родител. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

R

Им се допаѓа и на купувачите