.

.

Камила Кафеава Тесен Фустан Појас Биволска Кожа Златна Тока Во Собата

Камила Кафеава Тесен Фустан Појас Биволска Кожа Златна Тока Во Собата

DEN 559.20
Износ

Мажи или жени 1 инч (25мм) широк обичен кожен ремен. Прекрасната биволска кожа Во Кафеава Боја На Камила има уникатен ефект на зрно и суптилен ефект на повлекување, обезбедувајќи остар, современ изглед. Кожата е мека и еластична, што ја прави совршен избор за фустан или секојдневна облека. Се одликува со тока и двојна јамка поставена во светло златна завршница и месинг завртки Од чикаго за лесно менување на бравата. Произведено Во Америка со гордост.Нашата големина на ременот се мери од местото каде што кожата се преклопува околу бравата (без должина на самата брава) до централната дупка, а не до самиот врв. Општо земено, големината на ременот е со големина нагоре (2 инчи) од големината на половината или големината на панталоните. Но, секогаш е добра идеја да се измерите себеси, само за да бидете сигурни. Најдобар начин да ја кажете вашата точна големина е со мерење на постоечки појас. Земете ремен што добро ви стои и измерете го од местото каде што кожата се преклопува околу бравата до дупката што моментално ја користите. Тоа ќе биде вашата точна големина. Друг начин да ја кажете вашата точна големина е со мерење на линијата на половината. Користејќи флексибилна мерна лента, измерете околу половината каде што вообичаено би го правеле појасот. Задолжително измерете ја облеката, бидејќи така ќе го носите појасот. Тоа мерење е точната големина што треба да ја нарачате. Запомнете, идеално, би сакале вашиот појас да се вклопи во централната дупка, па ако вашето мерење не дојде до точен број, заокружете до најблиската достапна големина. Камила Браун 1 Инчен Тесен Фустан Појас Биволска Кожа Златна Брава Во Собата.

R

Им се допаѓа и на купувачите