.

.

Бизнис Извор Аранжман-Д Прстен Врзивно Средство 1 2 Врзивно Средство Капацитет - Писмо-1 2 11 Лист Големина-Лист Капацитет-Аранжман Д-Прстен Прицврстувач-Внатрешен Џе?

Бизнис Извор Аранжман-Д Прстен Врзивно Средство 1 2 Врзивно Средство Капацитет - Писмо-1 2 11 Лист Големина-Лист Капацитет-Аранжман

DEN 303.84
Износ

Аранжман-д прстен врзивно средство нуди супериорна, професионална презентација за обем на документи. Држи 25 проценти повеќе хартија од врзива со тркалезна големина. 1-1/2" капацитетот на прстенот има приближно 375 листови. За издржливост и еластичност, материјалот за покривање и преклопувањата напред, ' рбетот и грбот се направени од полипропилен. Без пвц, нелепливиот поли материјал се спротивставува на преносот на мастило и тонер за чист впечаток прекувремено. Супериорните прстени без јаз безбедно се затвораат и се спротивставуваат на одвојувањето. Челичните прстени се прикачени на внатрешниот заден капак наместо на ' рбетот, така што страниците лежат рамно. Дизајнот со исправен пост го олеснува вчитувањето содржина. Врзивно средство, исто така, има изложени навртки, цврсто јадро од иверица и два јасни внатрешни џебови. Секој џеб има 40 листови. Тип На Производ - Прстен Врзивно Средство. Големина на врзивно Средство-8 1/2" Ширина х 11 " Должина. Прицврстувач Стил-Аранжман Д-Прстен. Опсег На Капацитет Макс - 1 1/2". Капацитет На Листот-375. Лист Стандард-Писмо. Локација На Прицврстувачот-Внатре Назад. Вкупен Број На Џебови-2. Џеб Локација - Внатрешна. Земја На Потекло - Мексико. Рециклирани-Не. Бои-Бела. Карактеристики-Цврст. Производител - Бизнис Извор. Производителот Дел Број-62465. Материјали-Иверица. Зелен Индикатор-Ј.

R

Им се допаѓа и на купувачите