.

.

Олимпија Алатки 5 Механичар на повеќенаменска клупа

Олимпија Алатки 5 Механичар на повеќенаменска клупа

DEN 2.67
Износ

Олимпија Алатки е широко признат бренд на хардверски производи дизајнирани за вистински професионалци кои сериозно ги сфаќаат своите алатки. Секое парче е направено на толеранции и тестирани за да се обезбеди дека ги исполнува и ги надминува стандардите во индустријата, така што ќе ги задоволи вашите потреби на работни места, продавница или на домашни проекти. Олимпија излегува сите за да донесе наградувана иновација и квалитет на секој производ : изгледот, вклопувањето и завршувањето на секој производ на Олимпија ќе ве направи горд што го поседувате најдоброто. Само најдобрите алатки ќе одговараат на вашите потреби. Само најдобрите алатки ќе одговараат на вашите потреби. Користете ги висококвалитетните олимписки алатки 7 PC клешти поставени за да се справат со следната работа околу домот. Олимпија Алатки 5 „Механичар на повеќенаменски клупи Vise : зацврстена челик заменлива вилица се соочува со жлебови„ V “за зафаќање на тркалезни предмети. Калибрирано обележување за поставување на агол на ротација на вилиците. Целосно затворениот канал и завртката ја задржува нечистотијата и чипс надвор. Механизмот за заклучување. Дека вилиците остануваат безбедни под кој било агол. Силно засилена 4 база на лагер. Непречена се соочи вилицата „V“ за држење на предмети од необичен облик. Засилен челик заменливи со мулти-капацитет на цевките. Ширина на вилицата : 5 “. Големина на подлогата на вилицата : 5 "x 3/4" x 7/8 ". Отворање на вилицата : 3". Длабочина на грлото : 2-3/4 ". Anvil Големина : 3" x 3 ". Формирање на рог : да. Основен вртлив степен : 360. Севкупна големина : 16" x 7 "x 11". Тежина : 62 фунти. ПСИ : 30к.

R

Им се допаѓа и на купувачите