.

.

Miaенски Карат Карат Т.В. Паралелна багета и полу-ветерна лента со дијаманти во 10KT бело злато

Miaенски Карат Карат Т.В. Паралелна багета и полу-ветерна лента со дијаманти во 10KT бело злато

DEN 14940.16
Износ

Изненадете ја кралицата на вашето срце со овој полу-вечен бенд на Мијабела Дијамант. Изработено во бујно бело злато и има шест паралелни дијаманти поставени на канали, наизменични со 12 дијаманти со сет, поставени од г. Засилен со висок полски финиш, овој зрачен прстен ќе ја направи да се чувствува посебен. Направете ја да се чувствува како принцеза со овој прекрасен полу-верен бенд. Направено во 10kt бело злато. 1/2 КТ. Т.В. Дијамант. Дијамантско намалување : Паралелно и заоблено. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I2-I3. Канал и камења поставени од постери. Ширина на опсегот : 2.2мм. Полу-еветни бенд. ГОЛЕМОТ РИНГ. Април Април. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови! . Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

R

Им се допаѓа и на купувачите