.

.

Подготвен За Јадење француски Крепи Од Жак - Исполнет-Јагода

Подготвен За Јадење француски Крепи Од Жак - Исполнет-Јагода

DEN 447.84
Износ

Филиберт Жаке ја отвори својата прва пекара во 1880 година на 92 Улица Де Ришелје во Париз. Во 1885 Година, Жакет го патентира тостот. Тој е награден Со Златен Медал Во Универзал. Во 1959 година, првата Фабрика За Болка Жак беше отворена во Безонс. Денес, Жакет се иноватори во спакуван леб, вафли и палачинки во Европа.Овие крепи се печат за да можете да уживате во нив насекаде, во секое време! Автентични француски крепи со путер се прават со чист путер, јајца без кафез и висококвалитетни не-гмо состојки.Уживајте во нив свежи надвор од пакетот, или загрејте ги во микробранова печка за тој карактеристичен вкус на свежо надвор од решетката. Жаке носи омилена француска закуска на сите времиња од нивните пекари до вашиот стомак.Достапно со полнење Со Јагоди или полнење со Чоколадо.Секое Пакување содржи 6 поединечно завиткани, готови за јадење крепи.Сорти се продаваат одделно. Подготвен За Јадење француски Крепи Со Жак-Исполнет-Јагода (6,77 унца). Овие крепи се печат за да можете да уживате во нив насекаде, во секое време!. Произведено Во Франција. Автентични француски крепи со путер се прават со чист путер, јајца без кафез и висококвалитетни не-гмо состојки.

R

Им се допаѓа и на купувачите