.

.

Пеење Рок Пеење Рок Пента Качување Шлем, Жолто-Средно И Големо

Пеење Рок Пеење Рок Пента Качување Шлем, Жолто-Средно И Големо

DEN 561.44
Износ

Поради удобноста и лесната конструкција, идеален е за спортско качување, традиционално качување, движење и качување по планините и преку ферата. Компактниот горен дел го штити корисникот од паѓање на предмети, но сепак одржува низок профил. Цврстата обвивка на КОМПЈУТЕРОТ штити од остри предмети, додека пс пената ја апсорбира силата на ударот. Благодарение на нискиот профил, кацигата не се попречува при качување и уредно се вклопува на главата. Удобен и лесен систем за прилагодување на големината со ремени кои не се притискаат дури и по цел ден носење. Клиповите за прицврстување на факелот на главата се вдлабнати за да се избегне фаќање при отстранување на петелките или хаубата од јакната. Внатрешната облога е едно парче за да се спречи губење на помали делови, подобро се држи, целосно се отстранува и се пере. Спецификации боја : Жолта Големина : Средна И Голема Материјал : КОМПЈУТЕР, ЕПС, ПА, ПОМ, ЈП пена, гума погодна за : Унисексуална Тежина : 1.21 фунти-СКУ : ЛБМТ56868 Пеење Рок 458910 Пеење Рок Пента Качување Шлем, Жолто - Средно И Големо.

R

Им се допаѓа и на купувачите