.

.

Браун Термоскан Филтри За Леќи, Пакување

Браун Термоскан Филтри За Леќи, Пакување

DEN 1.33
Износ

Филтерот За Леќи Браун обезбедува точни отчитувања и хигиена. Секој пакет содржи 40. Филтрите За термоскан леќи Браун може да се користат со сите модели На Термометри За уво Браун термоскан® ИРТ. Тие се задолжителни за секој кабинет за предучилишна, дневна или домашна медицина. Филтрите За леќи Браун за термометри се идеални за чување во кесата за пелени за секој случај. Тие се без БПА и можат да го намалат ризикот од вкрстена контаминација. Само користете еднаш, а потоа фрлете. Филтрите за леќи за еднократна употреба практично го елиминираат ризикот од вкрстена контаминација. Може да се користи со сите модели На Термометри За Уво Браун ТЕРМОСКАН ИРТ. 40 филтри за леќи по кутија, филтри За леќи Браун за термометри. Пакетот вклучува : 21 филтри за еднократна употреба, 1 заштитно капаче и 1 Литиумска батерија.

R

Им се допаѓа и на купувачите