.

.

Примарно Злато Каратно Бело Злато 7х Овален Рубин И Дијамантски Прстен

Примарно Злато Каратно Бело Злато 7х Овален Рубин И Дијамантски Прстен

DEN 2.33
Износ

Одликувајќи се со блескави овални скапоцени камења од 7х5мм, заедно со трио од пенливи страни со акцент на дијамант СО јасност СИ2/СИ3, овој прстен сигурно ќе додаде допир на софистицираност и сјај на вашиот изглед. Изработен од 14 каратно бело злато овој прстен е достапен во големина на прст 6. Скапоцен камен тежи 1,10 cttw.Метална Тежина : 2,13 Грама Тип на накит : Стил На Финирање : Скапоцен камен И Дијамантски Ринггендер : Женски метал : Златен Карат : 14 Каратметална Боја : Ширина на Бела Лента : 2мринг Големина : 6гемстоун Детали : Тип : Рубин Месец На Раѓање : Јуликолор : Редцут : Фацетед Облик : Овалзиза : 7мм х 5ммвежина : 1,1 cttwquanty : 1jewerthstone поставување : Prongdiamond Детали : јасност : Si2/Si3color : g-Ibirthstone Месец : Април : Facetedshape : Тркалезна Големина : 1.4 mmweight : 0.072 Cttwquanty : 6jewerthsetting : Prongy Вашиот Предмет Пристигнува Во Бесплатна Зелена Кутија За Подароци Со бел лак, совршена за чување или давање подароци.Земја На Потекло : Сад 14 Каратно Бело Злато, Скапоцен Камен, Дијамант.

R

Им се допаѓа и на купувачите