.

.

Bud Light Seltzer сорта со разновидност, тврд селцер, пакет, пакет, тенок лименки, % abv

Bud Light Seltzer сорта со разновидност, тврд селцер, пакет, пакет, тенок лименки, % abv

DEN 239.84
Износ

Bud Light Seltzer е лесно пиење тврд селцер со навестување за вкусен вкус на овошје. Овој пакет сорта вклучува манго, црна цреша, мандарина и лубеница со вкус на тврди селцери. Овие тврди пијалоци на Селцер се направени со уникатен процес на филтрација од 5 чекори за да се обезбеди чиста, освежувачка завршница без долготрајниот вкус. Благодарение на природните карбонации и квалитетни состојки како пенлива вода, вистински шеќер од трска и природен вкус на овошје, овие тврди овошни пијалоци се лесни, меурчиња и направени за да се испорача најискрениот можен вкус. Секоја порција на Bud Light Seltzer има 100 калории, помалку од 1 грам шеќер и 2 грама јаглехидрати. Овие пијалоци без алкохол без глутен имаат ABV од 5% и се направени без вештачки вкусови. Тенок лименки на Селцер се лесни за одржување, складирање и транспорт заради нивната помала амбалажа. Уживајте во освежување на овошни пијалоци алкохол на собири на отворено или уживајте во тврд зачинет селцер за време на секоја пригода. 12 пакувања од 12 тенок лименки на Bud Bud Seltzer сорта со разновидност. Вклучува манго, црна цреша, мандарина и лубеница со вкус на тврда селцер. Без алкохолни пијалоци без глутен, направени без вештачки вкусови. Цврд овошен пијалок со чиста завршница и без подолг вкус. Алкохол пијалок со 5% ABV, 100 калории, помалку од 1 g шеќер и 2 g јаглехидрати по порција. Освежувачки конзервиран селцер кој е совршен за забави во задниот двор и скара. Тенок може да дизајнира овие тешки селцери лесни за држење, чување и транспорт.

R

Им се допаѓа и на купувачите