.

.

најди мал 3 Брза Промена Ролок Лесна Лента И Чисти Дискови За Боја Рѓа

најди мал 3 Брза Промена Ролок Лесна Лента И Чисти Дискови За Боја Рѓа

DEN 574.24
Износ

3 брзо Менување на Лентата и Чистите дискови мелете го прскањето на заварот, лентата со боја, отстранете го лепилото и чистите метали со леснотија. Секој диск од 3 инчи е произведен со дополнителна груба, супер силна, сина најлонска мрежа прикачена на брза промена, систем за прицврстување тип-Р (Еквивалентно НА 3м ролок систем за прицврстување). Сината најлонска мрежа е најквалитетна лесна лента диск медиум што ги надминува најчесто користените црни најлонски ленти за ленти. Овие дискови се исклучително разноврсни и ја комбинираат ефикасноста на класичната Лента N Чист диск со практичноста и компактната големина на дискот за брза промена. Овие дискови се направени за да се користат на мелница за матрици и се совршени за мали работни парчиња или парчиња што се во тесни простори. Погоден За : Метали, Влакна Стакло, Камен И Дрво. Дијаметар : 3 Тип На Прицврстување : Тип Р - Машка Ролна На Дебелина На Прицврстување : Обичен Ронки : Син Абразив : Силициум Карбид (Груб) Употреба На : Мелница За Матрици (Потреби Стандард 3" Женски Држач За Рампа За Дискови) Максимална Брзина На Работа : 7.000 ВРТЕЖИ во МИНУТА Количина : 5 Дискови 3" Лесна Лента Премиум Сина (Екстра Груба) Неткаен, Најлон Мрежа. Чисти Завари, Отстранете Ја ' рѓата, Бојата, Скалирањето и Оксидацијата без Напор. За употреба на дрво, метал и фиберглас. Сините Чисти И Ленти Дискови имаат подолг век На траење од Црните Чисти И Ленти Дискови. Количина : 25 Дискови.

R

Им се допаѓа и на купувачите